Ile zarabia dentysta w Polsce?

Jakub Kaczmarek
Gabinety stomatologiczne wciąż nie są tymi placówkami medycznymi, na które stać każdego przeciętnego rodaka. Większość z nich nie ma podpisanej umowy z NFZ, dlatego też leczenie dentystyczne pozostaje jednym z najdroższych w naszym kraju. Czy ceny usług dentystycznych przekładają się na wysokie zarobki stomatologów w Polsce?

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, ile zarobi przykładowo dentysta Kowalski, który pracuje w przychodni na Południu kraju z 10-letnim stażem. Dlaczego? Ponieważ nie da się ustalić liczby pacjentów, których przyjmuje, a tym samym liczby godzin, za które otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie.

Można jednak posiłkować się danymi ze statystyk, jakie udało się zebrać, co pozwoli poznać najniższe i najwyższe zarobki osób specjalizujących się w stomatologii w Polsce. Dociekliwi mogą się przekonać, że najgorzej opłacany dentysta zarobi minimum *3500 złotych brutto, a najlepiej zarabiający powyżej *8000 złotych brutto.

Ile zarabia dentysta w Polsce – czy podane powyżej kwoty dają jasną odpowiedź na to pytanie? Zdecydowanie nie, ponieważ stomatolog stomatologowi nierówny, zarówno pod względem kompetencji, jak i tzw. wprawnej ręki.

Są również dentyści, którzy poza miłym usposobieniem będą mogli zaoferować bezbolesne zabiegi, które trwają krócej niż gdzie indziej. Tacy specjaliści z pewnością nie będą mogli narzekać na brak zainteresowania ich usługami.

Ceny usług dentystycznych w prywatnych gabinetach

Prawdopodobnie każdy dentysta prędzej czy później marzy o tym, by otworzyć swój gabinet stomatologiczny. Wiąże się to nie tylko z niezależnością, ale również z większymi zarobkami. Zatem ile zarabia stomatolog w Polsce, mający swoją firmę? Porównując wynagrodzenie dentysty na etacie i stomatologa pracującego „na swój rachunek”, można zauważyć, że ten drugi może zarobić miesięcznie nawet *60000 zł brutto.

Wszystko będzie zależeć od tego, jak dużo pacjentów dziennie gabinet jest w stanie obsłużyć i czy po każdej wizycie stomatolog otrzyma honorarium.

Ceny usług dentystycznych mogą jednak być mniej wyraźne, jeśli pacjenci będą leczyć się w gabinecie stomatologicznym poprzez ubezpieczenie zdrowotne, z jakiego korzystają. W takiej sytuacji dentysta z pewnością zarobi mniej za jedną wizytę, ale więcej w przeliczeniu na liczbę przyjęć dziennie.

Nawiązując współpracę z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, stomatolog może liczyć na więcej przyjęć w swoim gabinecie. Jeśli dodatkowo pacjenci będą wychodzić od dentysty zadowoleni i pozytywnie nastawieni, liczba zainteresowanych usługami stomatologicznymi może jeszcze wzrosnąć. Im bardziej zaś dentysta jest „wzięty”, tym zazwyczaj wyższego honorarium może sobie zażyczyć.

Cena za leczenie stomatologiczne relatywna w stosunku do jakości

Dla pacjenta najlepszym rozwiązaniem jest szeroki zakres usług stomatologicznych w przystępnych cenach. Jeśli więc dentysta „ceni się” za bardzo, musi liczyć się z tym, że niektórzy wybiorą placówki na miarę swoim możliwości finansowych. Przykładem gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta nie pobiera wysokich opłat za dobrą jakość świadczonych usług stomatologicznych, jest https://implantis.krakow.pl/.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
szczoteczka soniczna

Najlepsza szczoteczka soniczna – poznaj nasze TOP 10

Następny artykuł
szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci – ranking TOP 10 najlepszych produktów

Podobne artykuły

Proste zęby bez stałego aparatu – to możliwe!

Wady zgryzu mogą sprzyjać kompleksom, a nawet chorobom zębów przez ich osłabienie czy utrudniony dostęp do niektórych z nich. Leczenie tego rodzaju wad jest ogólnodostępne i daje trwałe efekty, jednak nie wszyscy chcą nosić stały aparat ortodontyczny i to zwykle przez co najmniej rok. Stałe aparaty mają charakterystyczny wygląd i nie zawsze są określane jako wygodne. Czy istnieje alternatywa? Jak najbardziej!
Czytaj więcej

Szczoteczki magnetyczne Oral-B iO – na czym polega ich fenomen?

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie dbać o zęby każdego dnia, aby uniknąć kosztownych wizyt u dentysty. W takim wypadku bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej szczoteczki, która umożliwi dokładne umycie zębów, języka i przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki magnetyczne Oral-B iO to absolutny hit na rynku szczoteczek do zębów. Na czym polega ich fenomen?
Czytaj więcej
hollywoodzki uśmiech

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?
Czytaj więcej