Ile zarabia dentysta w Polsce?

Jakub Kaczmarek
Gabinety stomatologiczne wciąż nie są tymi placówkami medycznymi, na które stać każdego przeciętnego rodaka. Większość z nich nie ma podpisanej umowy z NFZ, dlatego też leczenie dentystyczne pozostaje jednym z najdroższych w naszym kraju. Czy ceny usług dentystycznych przekładają się na wysokie zarobki stomatologów w Polsce?

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, ile zarobi przykładowo dentysta Kowalski, który pracuje w przychodni na Południu kraju z 10-letnim stażem. Dlaczego? Ponieważ nie da się ustalić liczby pacjentów, których przyjmuje, a tym samym liczby godzin, za które otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie.

Można jednak posiłkować się danymi ze statystyk, jakie udało się zebrać, co pozwoli poznać najniższe i najwyższe zarobki osób specjalizujących się w stomatologii w Polsce. Dociekliwi mogą się przekonać, że najgorzej opłacany dentysta zarobi minimum *3500 złotych brutto, a najlepiej zarabiający powyżej *8000 złotych brutto.

Ile zarabia dentysta w Polsce – czy podane powyżej kwoty dają jasną odpowiedź na to pytanie? Zdecydowanie nie, ponieważ stomatolog stomatologowi nierówny, zarówno pod względem kompetencji, jak i tzw. wprawnej ręki.

Są również dentyści, którzy poza miłym usposobieniem będą mogli zaoferować bezbolesne zabiegi, które trwają krócej niż gdzie indziej. Tacy specjaliści z pewnością nie będą mogli narzekać na brak zainteresowania ich usługami.

Ceny usług dentystycznych w prywatnych gabinetach

Prawdopodobnie każdy dentysta prędzej czy później marzy o tym, by otworzyć swój gabinet stomatologiczny. Wiąże się to nie tylko z niezależnością, ale również z większymi zarobkami. Zatem ile zarabia stomatolog w Polsce, mający swoją firmę? Porównując wynagrodzenie dentysty na etacie i stomatologa pracującego „na swój rachunek”, można zauważyć, że ten drugi może zarobić miesięcznie nawet *60000 zł brutto.

Zobacz też:
Czy w aparacie ortodontyczny można się całować?

Wszystko będzie zależeć od tego, jak dużo pacjentów dziennie gabinet jest w stanie obsłużyć i czy po każdej wizycie stomatolog otrzyma honorarium.

Ceny usług dentystycznych mogą jednak być mniej wyraźne, jeśli pacjenci będą leczyć się w gabinecie stomatologicznym poprzez ubezpieczenie zdrowotne, z jakiego korzystają. W takiej sytuacji dentysta z pewnością zarobi mniej za jedną wizytę, ale więcej w przeliczeniu na liczbę przyjęć dziennie.

Nawiązując współpracę z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, stomatolog może liczyć na więcej przyjęć w swoim gabinecie. Jeśli dodatkowo pacjenci będą wychodzić od dentysty zadowoleni i pozytywnie nastawieni, liczba zainteresowanych usługami stomatologicznymi może jeszcze wzrosnąć. Im bardziej zaś dentysta jest „wzięty”, tym zazwyczaj wyższego honorarium może sobie zażyczyć.

Cena za leczenie stomatologiczne relatywna w stosunku do jakości

Dla pacjenta najlepszym rozwiązaniem jest szeroki zakres usług stomatologicznych w przystępnych cenach. Jeśli więc dentysta „ceni się” za bardzo, musi liczyć się z tym, że niektórzy wybiorą placówki na miarę swoim możliwości finansowych. Przykładem gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta nie pobiera wysokich opłat za dobrą jakość świadczonych usług stomatologicznych, jest https://implantis.krakow.pl/.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
szczoteczka soniczna

Najlepsza szczoteczka soniczna – poznaj nasze TOP 10

Następny artykuł
szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci – ranking TOP 10 najlepszych produktów

Podobne artykuły
Botoks na zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Jeśli należysz do osób, które podczas snu zaciskają zęby i nimi zgrzytają, pomóc może Ci zastrzyk botoksu. Okazuje się, że substancja ta sprawdza się nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też leczeniu niektórych schorzeń, takich jak właśnie bruksizm – niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej
hollywoodzki uśmiech

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej