Ile zarabia dentysta w Polsce?

Jakub Kaczmarek
Gabinety stomatologiczne wciąż nie są tymi placówkami medycznymi, na które stać każdego przeciętnego rodaka. Większość z nich nie ma podpisanej umowy z NFZ, dlatego też leczenie dentystyczne pozostaje jednym z najdroższych w naszym kraju. Czy ceny usług dentystycznych przekładają się na wysokie zarobki stomatologów w Polsce?

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, ile zarobi przykładowo dentysta Kowalski, który pracuje w przychodni na Południu kraju z 10-letnim stażem. Dlaczego? Ponieważ nie da się ustalić liczby pacjentów, których przyjmuje, a tym samym liczby godzin, za które otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie.

Można jednak posiłkować się danymi ze statystyk, jakie udało się zebrać, co pozwoli poznać najniższe i najwyższe zarobki osób specjalizujących się w stomatologii w Polsce. Dociekliwi mogą się przekonać, że najgorzej opłacany dentysta zarobi minimum *3500 złotych brutto, a najlepiej zarabiający powyżej *8000 złotych brutto.

Ile zarabia dentysta w Polsce – czy podane powyżej kwoty dają jasną odpowiedź na to pytanie? Zdecydowanie nie, ponieważ stomatolog stomatologowi nierówny, zarówno pod względem kompetencji, jak i tzw. wprawnej ręki.

Są również dentyści, którzy poza miłym usposobieniem będą mogli zaoferować bezbolesne zabiegi, które trwają krócej niż gdzie indziej. Tacy specjaliści z pewnością nie będą mogli narzekać na brak zainteresowania ich usługami.

Ceny usług dentystycznych w prywatnych gabinetach

Prawdopodobnie każdy dentysta prędzej czy później marzy o tym, by otworzyć swój gabinet stomatologiczny. Wiąże się to nie tylko z niezależnością, ale również z większymi zarobkami. Zatem ile zarabia stomatolog w Polsce, mający swoją firmę? Porównując wynagrodzenie dentysty na etacie i stomatologa pracującego „na swój rachunek”, można zauważyć, że ten drugi może zarobić miesięcznie nawet *60000 zł brutto.

Wszystko będzie zależeć od tego, jak dużo pacjentów dziennie gabinet jest w stanie obsłużyć i czy po każdej wizycie stomatolog otrzyma honorarium.

Ceny usług dentystycznych mogą jednak być mniej wyraźne, jeśli pacjenci będą leczyć się w gabinecie stomatologicznym poprzez ubezpieczenie zdrowotne, z jakiego korzystają. W takiej sytuacji dentysta z pewnością zarobi mniej za jedną wizytę, ale więcej w przeliczeniu na liczbę przyjęć dziennie.

Nawiązując współpracę z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, stomatolog może liczyć na więcej przyjęć w swoim gabinecie. Jeśli dodatkowo pacjenci będą wychodzić od dentysty zadowoleni i pozytywnie nastawieni, liczba zainteresowanych usługami stomatologicznymi może jeszcze wzrosnąć. Im bardziej zaś dentysta jest „wzięty”, tym zazwyczaj wyższego honorarium może sobie zażyczyć.

Cena za leczenie stomatologiczne relatywna w stosunku do jakości

Dla pacjenta najlepszym rozwiązaniem jest szeroki zakres usług stomatologicznych w przystępnych cenach. Jeśli więc dentysta „ceni się” za bardzo, musi liczyć się z tym, że niektórzy wybiorą placówki na miarę swoim możliwości finansowych. Przykładem gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta nie pobiera wysokich opłat za dobrą jakość świadczonych usług stomatologicznych, jest https://implantis.krakow.pl/.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
szczoteczka soniczna

Najlepsza szczoteczka soniczna – poznaj nasze TOP 10

Następny artykuł
szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci – ranking TOP 10 najlepszych produktów

Podobne artykuły
pasta do aparatów na zęby

Trzy światy doskonałej pielęgnacji zębów: pasta ortodontyczna i inne specjalistyczne produkty od Dr. Liebe

W dzisiejszym świecie dbałość o zdrowie jamy ustnej jest nieodzownym elementem codziennej rutyny. Świadomość o konieczności utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej prowadzi do poszukiwania najlepszych produktów, które zapewnią skuteczną ochronę. Wiodącą marką, która oferuje trzy wyjątkowe specjalistyczne pasty, w tym pastę ortodontyczną Pearls&Dents, jest niemiecka firma Dr. Liebe, mająca na swoim koncie ponad 100-letnie doświadczenie na rynku higieny jamy ustnej.
Czytaj więcej

Proste zęby bez stałego aparatu – to możliwe!

Wady zgryzu mogą sprzyjać kompleksom, a nawet chorobom zębów przez ich osłabienie czy utrudniony dostęp do niektórych z nich. Leczenie tego rodzaju wad jest ogólnodostępne i daje trwałe efekty, jednak nie wszyscy chcą nosić stały aparat ortodontyczny i to zwykle przez co najmniej rok. Stałe aparaty mają charakterystyczny wygląd i nie zawsze są określane jako wygodne. Czy istnieje alternatywa? Jak najbardziej!
Czytaj więcej
model zęba z widocznymi korzeniami

Ile kosztuje leczenie kanałowe w 2024 roku?

Cena leczenia kanałowego zęba stanowi istotny czynnik, który wpływa na decyzje pacjentów dotyczące dbałości o zdrowie jamy ustnej. Wielu z nich obawia się, że leczenie to jest finansowym wyzwaniem, któremu nie podołają. Trzeba jednak pamiętać, że celem leczenia kanałowego jest uratowanie zęba, którego nie da się już uratować za pomocą innych, prostszych metod leczenia.
Czytaj więcej

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych – na czym polega leczenie?

Chociaż nie mówi się o nich tak dużo i tak głośno, jak o innych chorobach cywilizacyjnych, np. otyłości, cukrzycy i nadciśnieniu, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych dotykają nawet większość populacji. Objawiają się różnie, m.in. szczękościskiem, zgrzytaniem zębami, bólem głowy. Bez odpowiedniej terapii znacznie obniżają jakość życia i mogą prowadzić do degradacji czy utraty zębów. Jaki specjalista pomoże oraz na czym polega leczenie stawu skroniowo-żuchwowego? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej

Fizjoterapia stomatologiczna – czym jest i jak może Ci pomóc?

Odczuwasz silne bóle głowy i szyi, a może cierpisz na szczękościsk bądź nadwrażliwość zębów? Te oraz wiele innych symptomów mogą wskazywać na dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych. Fizjoterapeuta stomatologiczny pomoże Ci pozbyć się bólu i napięcia w obrębie głowy poprzez szereg ćwiczeń i masaży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj zalety fizjoterapii stomatologicznej!
Czytaj więcej

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

Zdrowe, lśniące zęby są wizytówką człowieka. Żeby pięknie się prezentowały, należy prawidłowo dbać o higienę swojej jamy ustnej. Kwestia ta jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ nieleczona próchnica wpływa nie tylko na zęby i jamę ustną, ale na cały organizm. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej. Jak powinna ona wyglądać? Podpowiadamy.
Czytaj więcej