szczoteczka soniczna

Najlepsza szczoteczka soniczna – poznaj nasze TOP 10

Anna Wiktor
Dobra szczoteczka do zębów oczyszcza ząb na wielu płaszczyznach, a nie tylko powierzchownie. Do nowoczesnych i skutecznych produktów należy szczoteczka soniczna. Poznaj szczegóły i wybierz swój ulubiony model.

Piękny i zadbany uśmiech to wizytówka człowieka. Kluczem do osiągnięcia takiego celu są zdrowe zęby, które są regularnie sprawdzane i w razie potrzeby leczone u lekarza stomatologa. Domowa pielęgnacja jest równie ważna. Obok nitkowania czy płukania jamy ustnej to właśnie szczotkowanie jest podstawą codziennej pielęgnacji. Poprawne mycie zębów sprawia, że szkodliwy kamień nazębny nie osadza się tak szybko lub tylko w niewielkiej ilości. Szczoteczka soniczna skutecznie oczyści zarówno szkliwo zębowe, jak i dziąsła. Ranking znajdujący się poniżej, który dotyczy tych produktów do higieny jamy ustnej, może ułatwić wybór podczas zakupów. Przekonaj się, że warto wybrać spośród szczoteczek właśnie te soniczne. 

Jak działa szczoteczka soniczna?

Działanie produktu, jakim jest szczoteczka soniczna, opiera się na dwóch rzeczach. Pierwsza z nich, to dynamiczne ruchy wymiatające, a druga równie ważna, to emitowanie fal o częstotliwości dźwiękowej. Główka szczoteczki, a wraz z nią włosie mogą poruszać się z różną częstotliwością. Zakres ten waha się pomiędzy 31000 a 96000 ruchów na minutę. Ruchy i fale dźwiękowe sprawiają, że powstaje technologia DFA. Oznacza to, że tworzy się tzw. aktywna chmura składająca się z mikrobąbelków, która sięga dość głęboko w przestrzenie międzyzębowe, czyszcząc bardzo dokładnie resztki pokarmów i wszelkie zanieczyszczenie (sięga do 4 mm od zakończenia włosia szczoteczki). 

Co ważne, produkt tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, a także cierpiących na nadwrażliwość lub inne choroby zębów czy przyzębia. 

1. Philips HX9992/12

Ten model to najnowocześniejsza i najlepsza szczoteczka soniczna do zębów. Posiada liczne czujniki, dzięki którym szkliwo oraz dziąsła są całkowicie bezpieczne. Bardzo istotne i innowacyjne jest to, że dopasowuje ona prędkość pracy do twoich potrzeb. Końcówki tej szczoteczki marki Philips precyzyjnie polerują szkliwo, dzięki czemu zwalcza skutecznie wszelkie bakterie. Warto wspomnieć, że działa w połączeniu z zaawansowaną aplikacją mobilną, pozwalając na dokładną kontrolę mycia zębów. Ta szczoteczka soniczna polecana jest przez stomatologów. 

Fakt posiadania nowoczesnej szczoteczki oraz pewność, że jama ustna jest perfekcyjnie oczyszczona, daje poczucie bezpieczeństwa. A jak dokładnie działa ten produkt? Podczas pracy wytwarza intensywne drgania, generując przy tym mikrobąbelki. Dzięki nim idealnie wypłukiwany jest osad z przestrzeni międzyzębowych. 

Kupując ten produkt, otrzymuje się w zestawie praktyczne, a zarazem bardzo eleganckie etui, które pozwala również na ładowanie szczoteczki.

2. Philips Sonicare DiamondClean

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean jest produktem z najwyższej półki. Dostępna jest w wielu różnych kolorach i konfiguracjach. Ta szczoteczka porusza się z wysoką prędkością aż 62 000 drgań na minutę. Co ciekawe, dodatkowo wykorzystuje technologię DFA (Dynamic Fluid Action), która pomaga usuwać podstawowe zabrudzenia, a także biofilm. Wbudowany timer oraz czujnik nacisku, to jedne z kilku funkcji, które ułatwiają skuteczne dbanie o jamę ustną. Warto wspomnieć, że akumulator pozwala na działanie do około dwóch tygodni na jednym ładowaniu.

Ta szczoteczka soniczna ma aż 5 trybów pracy, a są to:

 • clean – codzienne oczyszczanie jamy ustnej;
 • Gum Care – tryb czyszczenia połączony z minutowym masażem dziąseł;
 • white – wybielanie, dzięki szybkim ruchom główki;
 • sensitive – program delikatny, skierowany do osób z nadwrażliwością;
 • polish – polerowanie i wzmacnianie wybielania.

3. Smilesonic EX

Szczoteczka soniczna Smilesonic EX to model wykonany niemal perfekcyjnie. Estetyczne wykonanie, ciekawy design i aż 5 trybów pracy sprawiają, że ten produkt jest wart uwagi. Co ciekawe, ten model dostępny jest w kolorze białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Kształt tej szczoteczki sonicznej jest smukły i wygodny w użytkowaniu. Ciekawy jest fakt, że czarna i gładka powłoka nie zbiera na sobie odcisków palców. W zestawie znajdują się 4 różne końcówki, twarde etui i ładowarka. Warto podkreślić, że bateria jest bardzo pojemna i na jednym ładowaniu wytrzymuje nawet do dwóch miesięcy.

Ta szczoteczka soniczna posiada 5 trybów pracy. Są to:

 • clean – standardowe czyszczenie;
 • white – wybielanie zębów, gdzie szczoteczka porusza się z większą prędkością, a dokładnie wykonując  96.000 ruchów na minutę;
 • polish – tryb polerujący i wygładzający zęby, poruszając głowicą z prędkością 70.000 ruchów na minutę;
 • Gum Care – tryb chroniący dziąsła, wykonując ich masaż przy 62.000 ruchów na minutę;
 • sensitive – delikatne oczyszczanie, przeznaczone szczególnie do wrażliwych zębów (poruszanie się z prędkością 62 000 ruchów na minutę).

4.SEYSSO Gold White

SEYSSO Gold to szczoteczka soniczna, która jest jedną z najbardziej wydajnych. Jej główne atuty to:

 • brak pozostawiania śladów po płytce nazębnej;
 • szybkie i skuteczne radzenie sobie z przebarwieniami;
 • poprawa ukrwienia dziąseł.

Mimo wysokiej prędkości drgań sonicznych szczoteczka działa bez ładowania aż do 70 dni! W zestawie znajdują się 3 końcówki, gdzie jedna z nich przeznaczona jest do trybu wybielania zębów. Pięć różnych trybów pracy, to nie tylko czyszczenie, ale również wybielanie zębów, masaż dziąseł czy specjalna delikatna higiena w przypadku osób z nadwrażliwością.

5. Xiaomi Oclean X PRO Elite

Szczoteczka soniczna, jaką jest Oclean X PRO Elite, to produkt niedrogi, co nie oznacza, że jest gorszy od innych nieco droższych modeli. Ruchy wymiatające, jakie wykonuje ta szczoteczka, pozwala na dokładne oczyszczanie jamy ustnej i pozbywanie się gromadzącej się płytki nazębnej. Ten produkt jest idealny dla osób, które nie lubią hałaśliwego sprzętu. Szczoteczka soniczna marki Xiaomi jest bardzo cichym urządzeniem. Jest ona kompatybilna z aplikacją mobilną, a także ma niezwykle pomocny i intuicyjny ekran dotykowy. Kilka trybów prędkości pozwoli na:

 • skuteczne oczyszczanie zębów;
 • wybielanie;
 • masaż dziąseł;
 • użytkowanie przez osoby o nadwrażliwych zębach lub dziąsłach. 

6. Philips HX9917/89

Ta szczoteczka soniczna marki Philips jest idealnie kompatybilna z aplikacją mobilną. Kształt jej głowicy idealnie dopasowuje się do kształtu zębów i dziąseł. Sprawia to, że oczyszczenie i ochrona zadbają o piękny uśmiech. Warto wspomnieć o tym, że ta szczoteczka generuje do 62 000 ruchów na minutę, co jest niemałą liczbą.     O czym jeszcze warto wiedzieć? 

 • ten produkt czyszczący zęby wykonuje ruchy, a nie drgania, dzięki czemu z wysoką skutecznością usuwa wszelkie przebarwienia, a także czyści płytkę nazębną;
 • ma 3 poziomy czyszczenia oraz 4 tryby pracy;
 • aplikacja mobilna pomoże w odpowiedniej pielęgnacji, podpowiadając, czy produkt jest prawidłowo używany (np. kontrola nacisku czy ścierania płytki nazębnej).

7. SEYSSO Oxygen O-Sonic

Mimo że nie jest to produkt z pierwszych miejsc naszego rankingu, to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Skutecznie i dokładnie oczyszcza szkliwo oraz przestrzenie międzyzębowe.Choć ta szczoteczka soniczna nie jest szczególnie smukła, to w zamian za to cechuje ją bardzo wytrzymała konstrukcja. Ten fakt jest bardzo ważny, a chyba większość konsumentów chciałaby, żeby zakupiony produkt służył im jak najdłużej. Bateria wytrzymuje dość długo, co jest niewątpliwym atutem tego modelu.

Ciekawe w tym modelu jest to, że wytwarzane mikrobąbelki wraz z pastą oraz tlenem  docierają do najgłębszych zakamarków jamy ustnej. Dotyczy to również przestrzeni międzyzębowych. Nie każdy model zagwarantuje tak dokładnego oczyszczania wszystkich miejsc w jamie ustnej. 

8. Xiaomi Oclean X PRO

Szczoteczka soniczna Xiaomi Ocean X PRO jest bardzo dobrym tego typu produktem. Należy do tańszych modeli, a mimo to poziom jej funkcji jest wysoki. 

Co charakteryzuje ten model szczoteczki? 

 • szybkość drgań dochodząca do 42 000 na minutę, która wystarcza do codziennego oczyszczania zębów;
 • dotykowy wyświetlacz, który pokazuje na bieżąco efektywność czyszczenia danej partii zębów; 
 • gęste włosie, trwałe, o właściwościach antybakteryjnych;
 • wydajny silnik;
 • dobra kompatybilność z darmową aplikacją mobilną.

9. SEYSSO Basic Edition

Szczoteczka soniczna SEYSSO Basic Edition jest urządzeniem wykonanym z solidnego plastiku. Czarny i elegancki kolor z pewnością będzie odpowiadać gustowi niejednego mężczyzny. To urządzenie z wielką dokładnością usuwa wszelkiego rodzaju  zanieczyszczenia, jednocześnie zapewniając delikatne działanie również w stosunku do dziąseł. Bateria jest bardzo wytrzymała, a czas, w jakim może pracować na jednym ładowaniu sięga około 6 tygodni. Wbudowany w tym modelu timer pozwala na kontrolowanie czasu mycia zębów.

W jakich trybach pracuje ta szczoteczka soniczna? Są to:

 • clean – tradycyjny tryb czyszczenia (41 000 ruchów na minutę);
 • soft – tryb dedykowany dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł (31 000 drgań na minutę;
 • massage – program masujący dziąsła.

10. Nevadent NSZB 3.7 C4

Ten niedrogi model szczoteczki sonicznej można kupić tylko w sklepach marki Lidl. Jest niedroga, a zarazem skuteczna. 

Co ją charakteryzuje?

 • ma 4 tryby szczotkowania: normalny, delikatny, głębokie czyszczenie oraz rozjaśnienie;
 • osiąga prędkość do 40000 ruchów na minutę;
 • ma timer odliczający dwie minuty i dający sygnał co 30 sekund, informując o tym, że czas myć zęby w innym miejscu;
 • w zestawie znajdują się: 3 końcówki, nić, a także szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

Może Cię także zainteresować:
  None Found
Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
profilaktyka stomatologiczna

Na czym polega profilaktyka stomatologiczna?

Następny artykuł

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Podobne artykuły