ile trwa leczenie kanałowe

Ile trwa leczenie kanałowe? Czas trwania pojedynczego zabiegu i całego cyklu leczenia

Jakub Kaczmarek
Ile trwa leczenie kanałowe? Leczenie endodontyczne pozwala na uratowanie zęba, w którym zidentyfikowano stan zapalny miazgi. Jak wykonywany jest ten zabieg? Ile wizyt potrzeba, by wyczyścić kanały zębowe? Sprawdź!

Leczenie kanałowe ma na celu usunięcie zmienionej zapalnie miazgi. Taki stan powoduje, że u pacjenta zachodzi ryzyko utraty zęba. Zabieg leczenia kanałowego (często poprzedza go zatrucie zęba) może to zmienić. Ile trwa leczenie kanałowe? Ile wizyt potrzeba w takim przypadku?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Ile trwa leczenie kanałowe? Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik endodoncja trwa coraz krócej. Specjalistyczne leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na łatwiejsze usuwanie miazgi zęba bez względu na liczbę kanałów korony czy na to, że próchnica zdążyła zainfekować je wszystkie. Dentysta przeprowadza taki zabieg w znieczuleniu miejscowym. Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe zęba powoduje, że dolegliwości bólowe mijają i nie nawracają.

Ile trwa leczenie kanałowe zęba?

Czy można przeprowadzić leczenie kanałowe zęba w czasie jednej wizyty? Specjalista stomatolog-endodonta zakłada zwykle wykonanie leczenia kanałowego w jak najkrótszym czasie. Wiele zależy od tego, jakie są budowa zęba i jego stan. Czasami potrzebna jest dłuższa terapia – ile trwa leczenie kanałowe w takiej sytuacji? W przypadku zaawansowanego zapalenia miazgi i wypełnienia dużego ubytku zębowego odbywa się ono podczas 2–3 wizyt w gabinecie dentystycznym.

Łącznie leczenie kanałowe może trwać około 2 godzin i raczej nie przeprowadza się go bez znieczulenia. Jest to więc zabieg pracochłonny, wymagający zachowania dużej precyzji, w czym pomaga mikroskop. Pozwala on na zwiększenie trwałości i skuteczności przeprowadzonego leczenia endodontycznego. W niektórych przypadkach może się okazać konieczne powtórne leczenie kanałowe.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czy leczenie kanałowe boli

Sprawdź, czy leczenie kanałowe boli. Dowiedz się, od czego to zależy!

Następny artykuł
reendo

Czym jest reendo? Kiedy powtórnie leczy się kanałowo zęby?

Podobne artykuły