Na jak długo odmładzają nici liftingujące?

Anna Wiktor
Nici liftingujące to rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektu, jak po liftingu chirurgicznym, ale bez użycia skalpela. Efekt nie jest trwały, ale utrzymuje się przez wiele miesięcy, podczas których skóra twarzy zachowuje idealne napięcie i naturalny wygląd. Co warto wiedzieć na temat nici liftingujących? Wyjaśniamy.

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące to specjalne, syntetyczne włókna, służące do liftingu twarzy. Większość z nich po określonym czasie ulega wchłonięciu, a zabieg należy powtórzyć. Ich zadaniem jest utworzenie podskórnego rusztowania, które utrzymuje tkanki na odpowiednim poziomie. Dodatkowo pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu efekty utrzymują się nawet po ich wchłonięciu. Wyjątkiem są nici nierozpuszczalne, które działają przez cały czas, a wymienia się je co około 7 lat.

Wyróżnia się kilka rodzajów rozpuszczalnych nici liftingujących. Mogą one być całkowicie gładkie lub posiadać haczyki albo stożki. Różnią się między sobą również zastosowanym materiałem. Niektóre z nich uwalniają kwas polimlekowy lub kwas glikolowy, które dodatkowo pogłębiają efekt odmłodzenia skóry. Z liftingu nićmi można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice La Perla Bolesławiec. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Jeśli wykluczone zostaną przeciwwskazania, lifting nićmi stanowi bezpieczną i mało inwazyjną terapię odmładzającą o efektach zbliżonych do liftingu chirurgicznego.

Na czym polega lifting nićmi?

Lifting nićmi odbywa się po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, dzięki czemu cała procedura jest komfortowa dla Pacjenta. Lekarz umieszcza nić na sterylnej igle, którą wprowadza śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo. Podczas jednego zabiegu aplikowanych jest kilka nici jednocześnie. Czasem stosuje się różne ich rodzaje. W efekcie powstaje rodzaj podskórnego rusztowania, dzięki któremu skóra może przez jakiś czas opierać się sile grawitacji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nadmiernie napięta. Przez 2-3 tygodnie należy postępować z nią delikatnie, aby zapobiec przemieszczaniu się nici. Przeciwwskazane w tym czasie są: uprawianie sportu, masowanie twarzy, nadmierna mimika twarzy, korzystanie z sauny i robienie gorących kąpieli. Po kilku tygodniach nici zakotwiczają się w skórze i można wrócić do normalnego trybu życia.

Jak długo utrzymuje się efekt nici liftingujących?

Czas utrzymywania się efektów nici liftingujących zależy przede wszystkim od ich rodzaju oraz od indywidualnych predyspozycji organizmu. Rozpiętość jest spora – efekty widoczne są od 2 do 7 lat. Nici rozpuszczalne zanikają w ciągu kilkunastu miesięcy, jednak efekt liftingu może utrzymywać się nawet po ich wchłonięciu – do 2–3 lat. Nici nierozpuszczalne utrzymują się w skórze, dopóki nie zostają usunięte przez lekarza – ich wymianę rekomenduje się co około 7 lat. Aby dłużej cieszyć się odmłodzonym wyglądem, należy powtarzać zabieg zgodnie z zaleceniami lekarza. Nici liftingujące nie tylko mechanicznie unoszą tkanki, ale też stymulują produkcję własnego kolagenu w skórze, dzięki czemu poprawa napięcia jest długotrwała.

Jeśli chcesz poznać więcej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, wejdź na Find Beauty Expert.

Materiał promocyjny


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: czerwiec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Jak wybrać najlepsze centrum stomatologiczne w Warszawie?

Next Post

Jak wybrać najlepszego ortodontę w Radomiu?

Related Posts

Antykoncepcja bez recepty — czy jest możliwa?

Wybór odpowiedniej metody antykoncepcji to istotna decyzja, która często wiąże się z koniecznością wizyty u ginekologa. Jednakże istnieje wiele metod antykoncepcji dostępnych bez recepty, które są równie skuteczne i mogą być stosowane bez konieczności konsultacji lekarskiej. W niniejszym artykule omówimy różne rodzaje antykoncepcji bez recepty oraz ich zalety i wady.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych – na czym polega leczenie?

Chociaż nie mówi się o nich tak dużo i tak głośno, jak o innych chorobach cywilizacyjnych, np. otyłości, cukrzycy i nadciśnieniu, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych dotykają nawet większość populacji. Objawiają się różnie, m.in. szczękościskiem, zgrzytaniem zębami, bólem głowy. Bez odpowiedniej terapii znacznie obniżają jakość życia i mogą prowadzić do degradacji czy utraty zębów. Jaki specjalista pomoże oraz na czym polega leczenie stawu skroniowo-żuchwowego? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

Zdrowe, lśniące zęby są wizytówką człowieka. Żeby pięknie się prezentowały, należy prawidłowo dbać o higienę swojej jamy ustnej. Kwestia ta jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ nieleczona próchnica wpływa nie tylko na zęby i jamę ustną, ale na cały organizm. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej. Jak powinna ona wyglądać? Podpowiadamy.
Czytaj więcej