Jazda samochodem po wizycie u dentysty

Jazda samochodem po wizycie u dentysty – co warto wiedzieć?

Anna Wiktor
Jazda samochodem po wizycie u dentysty nie zawsze jest bezpieczna. Dużo zależy jednak od rodzaju przeprowadzonego zabiegu stomatologicznego. Zobacz, co warto wiedzieć o bezpiecznym prowadzeniu pojazdu po wizycie u dentysty!

Po wizycie u dentysty nie zawsze dobrym pomysłem może jest wsiadanie za kółko. Czasami twoje zdolności prowadzenia pojazdu mogą być zaburzone. Zależy to jednak w dużej mierze od przeprowadzonego zabiegu oraz tego, czy podane zostały ci jakieś leki lub znieczulenie. Zawsze po wizycie powinieneś zasięgnąć rady stomatologa w kwestii bezpieczeństwa prowadzenia samochodu po wykonanych zabiegach. Chcesz dowiedzieć się więcej jeździe samochodem po wizycie u dentysty? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Prowadzenie samochodu po wizycie u dentysty – znieczulenie

Znieczulenie aplikowane przez dentystę może znacznie wpłynąć na twoją zdolność prowadzenia pojazdu. W przypadku znieczulenia miejscowego, które bardzo często jest stosowane np. przy usuwaniu zęba u dentysty, powinno się odczekać przynajmniej 2 godziny od zakończenia zabiegu. Pamiętaj jednak, że każdy organizm inaczej reaguje na podane środki, dlatego czasami warto wstrzymać się z prowadzeniem pojazdu przez jeszcze dłuższy czas. Czasami możesz czuć się dobrze po zabiegu, a mimo wszystko może wydarzyć się nieoczekiwana sytuacja na drodze. Warto mieć wtedy ubezpieczenie samochodu z Beesafe

Niektóre gabinety stomatologiczne oferują zabiegi przeprowadzane pod narkozą. Jest to skierowane głównie do osób, które wykazują bardzo silny opór przed leczeniem zębów. Po takim zabiegu kierowanie pojazdem jest wykluczone. Za kierownicę możesz wsiąść dopiero po 24 godzinach. Narkoza może spowodować znaczny spadek koncentracji oraz trudności w podejmowaniu szybkich decyzji. Czas reakcji po takim zabiegu może być znacznie wydłużony, a to wyklucza sprawne prowadzenie pojazdu. Zadbaj o to, by po zabiegu był z tobą dodatkowy kierowca, który pozwoli ci bezpiecznie i w spokoju wrócić do domu. Wypadek na drodze może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje finansowe i znacznie zwiększyć koszt ubezpieczenia OC w przyszłości.

Prowadzenie samochodu po usunięciu zęba

Usunięcie zęba jest jednym z zabiegów, po którym nie powinno się prowadzić pojazdu. Jest to spowodowane nie tylko tym, że podczas zabiegu wykorzystuje się środki znieczulające. Pacjent poddany usunięciu zęba może odczuwać stres, który może wpłynąć na jego zachowanie podczas prowadzenia pojazdu. Pacjent może przez swoją nieuwagę doprowadzić też do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Na zabieg usunięcia zęba warto wziąć ze sobą osobę, która pozwoli ci bezpiecznie wrócić do domu. Przed zabiegiem powinieneś zostać poinformowany o takiej konieczności. Nie ryzykuj wsiadania za kierownicę po usunięciu zęba! Konsekwencje takiego postępowania mogą być bardzo nieprzyjemne. 

Zapytaj dentystę, czy po zabiegu możesz prowadzić samochód!

Nie jesteś przekonany, czy powinieneś wsiadać do samochodu po zabiegu wykonanym w gabinecie stomatologicznym? Najlepiej będzie zapytać dentystę, ponieważ to on ma pełną wiedzę o zabiegu i może określić, czy może być to niebezpieczne. Jeżeli oceni on, że twój stan nie pozwala na prowadzenie pojazdu, to powinieneś zastosować się do jego zaleceń. Podczas bardziej skomplikowanych zabiegów warto mieć osobę, która zawiezie cię do domu. Możesz też zamówić taksówkę. Pamiętaj, by dbać o swoje bezpieczeństwo!

Ból zęba a prowadzenie pojazdu

Boli cię ząb? Nie siadaj za kierownicą! Wypadki spowodowane bólem zęba kierowcy zdarzają się całkiem często. Ból zęba to jeden z najsilniejszych bodźców dla organizmu. Jeżeli do tego zażyjesz środki przeciwbólowe, to twoja koncentracja oraz czas reakcji ulegną sporemu osłabieniu. Jeżeli musisz udać się do dentysty w związku z bolącym zębem, to zabierz ze sobą kierowcę lub skorzystaj z komunikacji miejskiej.

Po mniej inwazyjnych zabiegach stomatologicznych można kierować pojazdem. Jeżeli jednak dentysta wykorzystał środki znieczulające, to dla własnego bezpieczeństwa będziesz musiał wstrzymać się z prowadzeniem samochodu.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
leczenie zębów pod narkozą w gabinecie stomatologicznym

Leczenie zębów pod narkozą – cena zabiegu

Next Post
hiperdoncja

Hiperdoncja − dodatkowy ząb. Czy nadliczbowy ząb może być niebezpieczny dla zdrowia?

Related Posts
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej

Fizjoterapia stomatologiczna – czym jest i jak może Ci pomóc?

Odczuwasz silne bóle głowy i szyi, a może cierpisz na szczękościsk bądź nadwrażliwość zębów? Te oraz wiele innych symptomów mogą wskazywać na dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych. Fizjoterapeuta stomatologiczny pomoże Ci pozbyć się bólu i napięcia w obrębie głowy poprzez szereg ćwiczeń i masaży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj zalety fizjoterapii stomatologicznej!
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej