Korony na implantach sprawiają, że twój uśmiech staje się piękny i wygląda bardzo naturalnie. Jak są mocowane? Co się stanie, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do ich zniszczenia lub ukruszenia? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat koron!
Jak przebiega mocowanie korony na implancie
W jaki sposób stomatolog przeprowadza mocowanie korony na implancie? Istnieją 2 popularne metody. Lekarz może przykręcić koronę do implantu specjalną śrubą albo zacementować ją na łączniku. W obu przypadkach efekt będzie tak samo estetyczny i zadowalający.
Zabieg trwa ok. 25 minut. W tym czasie korona tymczasowa jest usuwana, a na jej miejsce mocuje się koronę wcześniej przygotowaną przez protetyka. Cały proces jest bezbolesny – przed jego rozpoczęciem otrzymasz znieczulenie miejscowe. Jeśli jednak w trakcie zabiegu poczujesz dyskomfort, zgłoś to lekarzowi.
Co jeszcze warto wiedzieć o koronach na implantach?
Czy korony wytrzymują na zębie tak długo, jak wszczepione implanty? Co się stanie, gdy korona się ukruszy? Czy są jakiekolwiek powody do obaw?
Warto wiedzieć, że korony na implantach bywają równie trwałe, jak sam implant! U wielu osób zabieg montowania korony na implancie przeprowadzany jest raz, a efekty utrzymują się nawet 20 lat! Czasem jednak u innych pacjentów już po 2-5 latach koronę należy wymienić. Przebiega to jednak szybciej niż pierwotne wszczepienie implantu. Dlaczego? Implant przez cały czas pozostaje na miejscu – wymieniana jest jedynie sama korona.
Warto również wiedzieć, że na 1 implancie można osadzić nawet 2 korony – jeśli będą one zastępowały sąsiadujące ze sobą zęby.
Korony na implantach sprawiają, że na co dzień możesz cieszyć się pełnym, pięknym uśmiechem. Nie będziesz też więcej miał problemów z rozdrabnianiem jedzenia! Mocowanie koron przebiega sprawnie i kończy całe leczenie implantoprotetyczne. Efekt na pewno będzie dla ciebie satysfakcjonujący!
Może Cię także zainteresować:
- Ile trwa założenie korony na zęba? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
- Korony cyrkonowe – czym się charakteryzują? Kiedy poddać się protetycznemu zabiegowi odbudowy zęba?
- Korony na zęby – czym są i czy warto się na nie decydować?
- Korony kompozytowe – ceny i cechy wyróżniające ten rodzaj wypełnienia
- Korony porcelanowe – jak wygląda ich założenie? Ile kosztują? Sprawdź, co warto wiedzieć!
- Korony na zęby – przed i po zabiegu. Na jakie efekty możesz liczyć?
- Korony pełnoceramiczne w protetyce zębowej. Ile kosztują, jak wyglądają ceramiczne protezy zębów i zabiegi stomatologiczne?