jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba

Dowiedz się, jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba i jak radzić sobie z dyskomfortem

Jakub Kaczmarek
Rozważasz wszczepienie implantów zębowych, ale obawiasz się bólu? Sprawdź więc, jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba i czy ból jest naprawdę silny!

Jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba? To pytanie zadaje sobie niemal każdy pacjent jeszcze przed zabiegiem. Ty również? W takim razie poznaj szczegóły i sprawdź, jak radzić sobie z bólem!

Jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba?

Zastanawiasz się, jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba? Ból najczęściej przechodzi zupełnie po kilku tygodniach. Do tego czasu w razie konieczności możesz doraźnie sięgać po środki przeciwbólowe. Uważnie obserwuj jednak miejsce wszczepienia implantu. Jeśli dziąsło przez dłuższy czas jest zaczerwienione i tkliwe, a przy szczotkowaniu zaczyna krwawić, zgłoś się do lekarza, który przeprowadził zabieg wszczepienia implantu. Skonsultuj się z nim również, jeśli dziąsło zmieniło kolor na biały albo pojawiła się wokół niego ropna wydzielina. Takich objawów nie wolno lekceważyć!

Jak radzić sobie w pierwszych dniach po wszczepieniu implantu?

Pamiętaj, że pierwszych kilka dni po zabiegu będzie najtrudniejszych. Wszczepienie implantów zębowych to wciąż zabieg chirurgiczny, więc naruszone tkanki muszą mieć czas na regenerację. Zaleca się więc, aby w ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu ich nie nadwyrężać. Co to oznacza? Zrezygnuj w tym czasie z gorących dań, produktów mlecznych i napojów gazowanych. Zamiast nich przyjmuj płynne jedzenie w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzone.

Delikatnie, lecz bardzo dokładnie oczyszczaj także jamę ustną – szczotkuj i płucz zęby łagodnym płynem do higieny jamy ustnej minimum 2 razy dziennie!

Zobacz też:
Autotransplantacja zęba w chirurgii stomatologicznej. Na czym polega taka implantologia?

Jak długo boli po wszczepieniu implantu zęba? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów. Kilka pierwszych tygodni dla niektórych z nich jest bardzo niekomfortowe – inni radzą sobie z bólem dość dobrze. Wiele zależy w tym zakresie od twojego organizmu i indywidualnego progu bólu. Pamiętaj jednak, że ból szybko zniknie, za to piękny uśmiech pozostanie z tobą na długie lata!


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implanty zębowe opinie

Implanty zębowe – opinie pacjentów i lekarzy

Następny artykuł
odbudowa kości pod implanty

Odbudowa kości pod implanty – podstawowe informacje

Podobne artykuły