stan zapalny po wszczepieniu implantu

Stan zapalny po wszczepieniu implantu – objawy i przeciwdziałanie

Anna Wiktor
Kiedy zdecydujesz się na wszczepienie implantu zębowego, dokładnie przestrzegaj zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej. Inaczej może u ciebie pojawić się bolesny stan zapalny po wszczepieniu implantu. Dowiedz się, jak go uniknąć!

Wszczepienie implantów zębowych wymaga od pacjentów samodyscypliny i przestrzegania podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Dzięki ich stosowaniu można uniknąć wystąpienia stanu zapalnego po wszczepieniu implantu. Sprawdź, jakie to zalecenia!

Stan zapalny po wszczepieniu implantu – objawy

Czy rozpoznanie stanu zapalnego po wszczepieniu implantu jest trudne? Nie! Objawy będą widoczne nawet dla zupełnego laika. Na wczesnym etapie choroby dziąsła wokół implantu stają się zaczerwienione. Mogą też krwawić nawet podczas delikatnego szczotkowania. W miarę pogłębiania się problemu, pacjent zaczyna odczuwać ból w miejscu wszczepienia implantu, dziąsła stają się opuchnięte, a zapach z jamy ustnej – bardzo nieprzyjemny.

Nie ignoruj takich objawów! Ich przyczyną jest zwykle bakteryjny stan zapalny po wszczepieniu implantu. Jeśli cię dotknie, natychmiast zgłoś się do stomatologa, ponieważ w dalszej kolejności choroba obejmie również kości!

Jak ograniczyć ryzyko wystąpienia stanu zapalnego po wszczepieniu implantu?

Wystąpienie stanu zapalnego po wszczepieniu implantu nie jest regułą. Aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia, po zabiegu dokładnie dbaj o higienę jamy ustnej w szczególności:

  • podczas czyszczenia zębów nie ograniczaj się jedynie do szczotkowania. Stosuj irygator, płyn do higieny jamy ustnej i nić dentystyczną;
  • zmień szczoteczkę! Jeśli do tej pory korzystałeś ze szczoteczki manualnej, teraz wybierz elektryczną lub soniczną;
  • nie zaniedbuj regularnych wizyt kontrolnych i higienizacyjnych u stomatologa. Pamiętaj, że doświadczony lekarz może wykryć zmiany w dziąśle jeszcze zanim staną się widoczne dla ciebie!
Zobacz też:
Implanty zębowe – opinie pacjentów i lekarzy

Implanty zębowe to świetny sposób na poprawę stanu uzębienia i ukrycie wszelkich ubytków. Aby ich wszczepienie zakończyło się pełnym sukcesem, a ciebie nie dotknął stan zapalny po wszczepieniu implantu, zadbaj o higienę jamy ustnej. To prostsze niż myślisz!


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
odsłonięcie implantu

Na czym polega odsłonięcie implantu?

Następny artykuł
implant jedynki

Implant jedynki – wypełnienie, które przywróci ci piękny uśmiech i pewność siebie!

Podobne artykuły