ile po wyrwaniu zęba można założyć implant

Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant? Sprawdzamy!

Jakub Kaczmarek
Zastanawiasz się, czy od razu po wyrwaniu zęba można zakładać implanty? A może lepiej poczekać? Sprawdź więc, ile po wyrwaniu zęba można założyć implant!

Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant? Nie zawsze zabiegi przeprowadza się od razu, jeden po drugim! Od czego to zależy i jak długa powinna być przerwa? Odpowiadamy!

Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant?

Jak długo trzeba czekać, zanim kości i dziąsła po wyrwaniu zęba będą gotowe na przyjęcie implantu? Wiele zależy od tego, który ząb został usunięty.

Jeśli wyrwany został jeden z przednich zębów jednokorzeniowych (np. jedynka albo dwójka), implant może zostać wszczepiony bardzo szybko. W zasadzie jego wszczepienie możesz zaplanować natychmiast po ekstrakcji!

Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant, gdy kwestia dotyczy trzonowców? W tym przypadku należy zrobić dłuższą przerwę między zabiegami. Po usunięciu zęba wielokorzeniowego zaleca się z wszczepieniem implantu zaczekać ok. 910 miesięcy.

O czym warto wiedzieć przed założeniem implantów?

Kiedy już umówisz się na zabieg wszczepienia implantów, pamiętaj, że przez kilka kolejnych tygodni możesz odczuwać lekki ból dziąsła. Gdyby jednak było to dla ciebie trudne do wytrzymania, możesz zastosować środki przeciwbólowe.

Po wszczepieniu implantów dokładnie dbaj też o higienę jamy ustnej – przynajmniej 2 razy dziennie szczotkuj zęby i płucz je łagodnym płynem do płukania jamy ustnej. Dobrze też, gdybyś zaczął stosować nici dentystyczne i irygator.

Zwracaj także uwagę na ewentualne powikłania. Krwawiące, opuchnięte dziąsła, nadmierny ból albo ropna wydzielina zawsze są podstawą do konsultacji z lekarzem, który przeprowadził zabieg wszczepienia implantu.

Ile po wyrwaniu zęba można założyć implant? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów. Wiadomo przecież, że zbyt długa przerwa może doprowadzić do osłabienia kości, a nawet jej zaniku. Dlatego też dokładnie sprawdź, ile czasu trzeba odczekać i jeśli możesz, nie przedłużaj go. Im wcześniej umówisz się na zabieg wszczepienia implantu, tym szybciej będziesz cieszył się zdrowym uśmiechem!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
odbudowa kości pod implanty

Odbudowa kości pod implanty – podstawowe informacje

Następny artykuł
implanty straumann

Czym wyróżniają się implanty Straumann?

Podobne artykuły