Grill na zęby

Grill na zęby – co to jest i ile trzeba za to zapłacić?

Jakub Kaczmarek
Grill na zęby świetnie się sprawdzi, jeśli chcesz zaskoczyć innych swoim nietypowym uśmiechem. To nakładki na zęby, które zyskują na popularności. Czym dokładnie są? Kto najczęściej je zakłada? Czy są całkowicie bezpieczne? Sprawdź to w naszym artykule!

Zapewne już nie raz spotkałeś się z ozdobnymi nakładkami na zęby. Na tego typu nakładki najczęściej decydują się gwiazdy muzyki hip-hop, a także osoby z telewizji. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby całkowicie odmienić swój uśmiech. Należy jednak podkreślić, że ważne jest, aby grill na zęby był perfekcyjnie dopasowany oraz był stworzony z jednego rodzaju metalu szlachetnego, ponieważ mieszanina metali może być powodem powstania ogniwa galwanicznego, a to może prowadzić do odczuwania metalicznego posmaku w ustach. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Co na ten temat mówią stomatolodzy? Dowiedz się! 

Czym jest grill na zęby?

Grill na zęby to coraz częściej spotykane nakładki z kategorii biżuterii stomatologicznej. Choć mogą wydawać się pewną nowością, to na rynku pojawiły się już w latach 80. ubiegłego wieku. Zwykle opisywane ozdobne nakładki wykonane są ze srebra, złota, platyny lub innych kamieni szlachetnych. Taki rodzaj biżuterii na zęby możesz znaleźć w wielu odmianach i wzorach. W zależności od preferencji możesz wybrać wariant kolorowy, błyszczący, czy bardzo prosty. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przygotował nakładki według własnego gustu. 

Czy grille są bezpieczne dla zębów?

Grillz na zęby to bezpieczna ozdoba pod warunkiem, że jest zakładana przez specjalistę – tak twierdzi większość stomatologów. Jeśli nakładki zostaną założone w gabinecie stomatologicznym i będą odpowiednio wykonane, to na pewno nie będą stanowiły żadnego niebezpieczeństwa dla jamy ustnej.

Bardzo ważne jest jednak to, aby grill na zęby nie był noszony codziennie, a jedynie od czasu do czasu. Zbyt częste noszenie nakładek może skutkować m.in. kruszeniem zębów, pęknięciem szkliwa, skaleczeniami jamy ustnej, czy osłabieniem błony śluzowej jamy ustnej. 

Bardzo ważne jest też to, aby wiedzieć, jakie mogą być skutki uboczne, jeśli nakładki zostaną wykonane ze złego materiału lub będą niewłaściwie założone. Zalicza się do nich m.in. nieświeży oddech, nadwrażliwość zębów, choroby dziąseł, a także stany zapalne przyzębia. 

Ile kosztuje grillz na zęby?

To, ile kosztuje grill na zęby, może naprawdę szokować! Za taką biżuterię trzeba zapłacić od kilku do kilkuset tysięcy złotych, jeśli zdecydujesz się na nakładki ze złota, srebra lub platyny. Oczywiście ostateczny koszt zależy też od tego, ile zostanie użytego materiału i jakiej będzie jakości. Najwięcej zapłacisz za egzemplarz z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. I choć oczywiście bez problemu znajdziesz takie ozdoby na stronach z aukcjami internetowymi, gdzie są bardzo tanie, to jednak nie warto się na nie decydować, ponieważ ich wykonanie zwykle pozostawia wiele do życzenia. Poza tym tanie nakładki mogą być przyczyną m.in. alergii, zakażeń, owrzodzeń, czy wad zgryzu

Gdzie kupić grill na zęby?

Jesteś przekonany, że chciałbyś mieć grill na zęby? W takim razie znajdź polecany i profesjonalny gabinet dentystyczny, w którym pracuje stomatolog, mający w ofercie mocowanie wspomnianych elementów. To jedyne bezpieczne rozwiązanie dla twoich zębów. Specjalista stworzy nakładkę, która będzie perfekcyjnie dopasowana do twojego zgryzu. Oczywiście pamiętaj, że takie rozwiązanie jest droższe, aczkolwiek zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać. 

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się już, czym jest grill na zęby, ile kosztuje, a także, gdzie możesz założyć taką ozdobę na swoje zęby. Jeśli zatem chcesz zdecydować się na taką biżuterię, to udaj się do zaufanego stomatologa. Po założeniu ozdoby pamiętaj też o częstszych kontrolach u dentysty – jest to bardzo ważne!


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jaka proteza dla młodej osoby

Jaka proteza dla młodej osoby będzie najlepszym rozwiązaniem?

Następny artykuł
Przygryzanie warg

Przygryzanie warg – jakie są tego przyczyny?

Podobne artykuły
Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu w 2024 roku wypada 7 października. Ma zachęcać do wyrażania radości i czynienia dobra. Powiedzenie „śmiech to zdrowie” ma dobrze udowodnione naukowo podstawy. Przekonaj się, dlaczego warto się uśmiechać i zarażać innych entuzjazmem oraz optymizmem!
Czytaj więcej
Sen o zębach

Co oznacza sen o zębach?

Sen o zębach u większości osób wywołuje niepokój. I nic w tym dziwnego – powszechnie uważa się, że kiedy w twoim śnie pojawiają się zęby, nie zwiastuje to niczego dobrego. Od tej reguły są jednak wyjątki! Wyjaśniamy, co oznaczają poszczególne sny o zębach.
Czytaj więcej