aparat kosmetyczny

Czym jest aparat kosmetyczny i w jakich typach występuje? Sprawdź, dla kogo jest taki aparat!

Anna Wiktor
Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, ale również prosty zgryz. Dlatego wiele osób decyduje się na korekcję łuku zębowego. Dla osób ceniących estetykę uśmiechu polecanym rozwiązaniem jest aparat kosmetyczny. Przeczytaj dlaczego!

Aparat kosmetyczny łączy w sobie cechy trwałego aparatu metalowego i wyjątkowo estetycznej budowy o naturalnych barwach. Dowiedz się, dla kogo jest przeznaczony i ile kosztuje.

Czym jest aparat kosmetyczny?

To bardzo szerokie pojęcie, które stosuje się do wszystkich aparatów zapewniających wysoki poziom estetyczny leczenia. Aparat kosmetyczny zwykle posiada naturalną barwę zamków lub cechuje się wysokim stopniem transparentności. Dzięki temu zapewnia pacjentom pełną estetykę uśmiechu, pewność siebie w kontakcie z obcymi i bardzo wysoki poziom jakości leczenia.

Jakie typy aparatów kosmetycznych można wyróżnić?

Podstawowy aparat kosmetyczny zbudowany jest z połączenia zamków metalowych i ceramicznych. Te wyróżniające się srebrzystą poświatą umieszczane są od czwórek w głąb zgryzu. Natomiast ceramiczne charakteryzujące się transparentnością, są zakładane na przednich zębach. Poza tym aparat kosmetyczny może występować w wariancie:

  • ceramicznym;
  • ceramiczno–kompozytowym;
  • szafirowym;
  • porcelanowym;
  • kryształowym.

Odmiennym rodzajem aparatów kosmetycznych są te umieszczane po wewnętrznej stronie zębów. Umożliwiają pełną dyskrecję leczenia zgryzu.

Jak dbać o aparat kosmetyczny?

Kluczem do utrzymania pierwotnej barwy lub transparentności aparatu jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Konieczne jest regularne szczotkowanie zębów przy użyciu produktów rekomendowanych przez ortodontę. Kolejna kwestia to unikanie potraw, napojów i używek, których barwa jest intensywna i mogłaby wpływać na kolor zamków aparatu. Do takich produktów zalicza się:

  • tytoń;
  • czarna mocna kawa i herbata;
  • kolorowe napoje;
  • intensywne dania np. barszcz czerwony.

Czy aparat kosmetyczny jest dla każdego? Podsumowanie

Efekt działania aparatu kosmetycznego nie różni się od metalowego. Jednak największa zmiana widoczna jest w momencie pełnego uśmiechu. Sprzęt kosmetyczny jest bardzo estetyczny i nie wpływa negatywnie na odczucia pacjenta podczas codziennych aktywności. Dlatego zwłaszcza osoby dorosłe i piastujące znaczące stanowiska są zdecydowane na stosowanie właśnie takiego leczenia zgryzu.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
aparat ceramiczny

Czym jest aparat ceramiczny i dla kogo został stworzony?

Następny artykuł
aparat na podniebienie

Czym jest aparat na podniebienie i dlaczego się go stosuje?

Podobne artykuły