pasty na nadwrazliwosc zebow

Pasty na nadwrażliwość zębów – co je cechuje?

Anna Wiktor
Pasty na nadwrażliwość zębów to produkty wprowadzane na rynek przez różnych producentów, w tym również tych najbardziej renomowanych. Sprawdź, co je cechuje i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Rynek past do zębów jest obecnie bardzo szeroki. Możemy wybierać zarówno spośród wariantów smakowych, jak i różnorodnych właściwości przeznaczonych przede wszystkim dla osób z problemami stomatologicznymi. Pasty na nadwrażliwość zębów to jedne z najchętniej kupowanych produktów tego typu. Ból i tkliwość podczas jedzenia zimnych lub bardzo ciepłych potraw dają się bowiem we znaki osobom w różnym wieku. Z naszego artykułu dowiesz się jak wybrać tę najlepszą.

Pasty na nadwrażliwość zębów – dla kogo?

Pasty na nadwrażliwość są skierowane do każdego, kto na co dzień boryka się z przykrą dolegliwością, jaką jest nadwrażliwość zębów. Niestety, w dzisiejszych czasach problem ten dotyka coraz większej ilości osób w różnym wieku. Skąd się bierze? Główną przyczyną nadwrażliwości na skrajne temperatury jest demineralizacja szkliwa. Odwapnienie zębów początkowo nie daje żadnych objawów bólowych. Z czasem jednak pojawia się dyskomfort podczas picia lub gryzienia zimnych albo gorących rzeczy.

Niestety, demineralizacja jest często wstępem do próchnicy. Uszkodzenia szkliwa i odsłonięcie głębszych warstw zęba: zębiny i miazgi. Te bardzo unerwione tkanki sprawiają, że wrażliwe zęby stają się coraz większym problemem. W niektórych przypadkach na nadwrażliwość wpływa odsłonięcie szyjek zębowych związane z powstawaniem niepróchniczych ubytków w uzębieniu.

Pasty na nadwrażliwość zębów – jakie wybrać?

Pasty na nadwrażliwość zębów to bardzo różnorodna grupa produktów. Wielu producentów deklaruje, że właśnie ich pasta najlepiej przeciwdziała bolesności wrażliwych zębów. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupów? Pasty przeciwko nadwrażliwości działają poprzez uzupełnianie ubytków w szkliwie i blokowanie neuroreceptorów bólu. W ich składzie najczęściej znajdziemy dużą ilość fluoru, który odbudowuje mikroubytki i chroni przed próchnicą oraz azotan potasu, który z kolei działa przeciwbólowo.

Pasty, które zawierają w sobie te dwa składniki mogą być ze spokojem brane pod uwagę podczas zakupów. Jeżeli zastanawiasz się którą wybrać najlepiej przeczytaj opinie w internecie lub skonsultuj się z zaufanym lekarzem stomatologiem. Niektórzy decydują się na mycie zębów bez pasty. Jest to jednak temat na zupełnie inny artykuł.

Co robić, kiedy sama pasta nie działa?

Szczotkowanie zębów specjalistycznymi pastami nierzadko przynosi ulgę osobom, które zmagają się z wrażliwością i powodowanym przez nią bólem. Warto jednak zaznaczyć, że są to jedynie narzędzia, które mają za zadanie wspierać pacjenta w jego codziennej higienie jamy ustnej. W niektórych przypadkach nawet pasta od renomowanego producenta, która posiada najlepszy skład nie będzie w stanie pomóc.

Mowa tu o zaawansowanej próchnicy. Jeżeli borykasz się z nadwrażliwością zębów, koniecznie wybierz się na wizytę kontrolną do dentysty. Po ustaleniu diagnozy będzie on w stanie skutecznie pomóc w tego rodzaju problemach.

Podsumowanie

Pasty na nadwrażliwość zębów to skuteczne produkty, które najczęściej zawierają w swoim składzie dużą ilość fluoru a także azotan potasu. Uzupełniają mikrouszkodzenia szkliwa i pomagają w uśmierzeniu bólu. Codzienne korzystanie z nich wspiera leczenie chorób i przypadłości, które mogą powodować nadwrażliwość. Nie można jednak traktować ich jako alternatywy dla leczenia dentystycznego.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Zatruty ząb ile można chodzić

Zatruty ząb – ile można chodzić z tymczasowym wypełnieniem?

Następny artykuł
Ile jest zębów mlecznych

Ile jest zębów mlecznych? Poznaj wszystkie mleczaki malucha

Podobne artykuły
irygator do zębów ranking

Irygator do zębów – ranking 2024

Zastanawiasz się, jak kupić dobry irygator do zębów? Ranking irygatorów 2024 pomoże wybrać urządzenie idealne dla ciebie i twojej rodziny. Z naszego artykułu dowiesz się też jak dbać o irygator i ile kosztują te urządzenia.
Czytaj więcej
ranking szczoteczek sonicznych

Ranking szczoteczek sonicznych

Przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych, który uwzględnia najpopularniejsze w bieżącym roku modele. Jeśli zamierzasz kupić szczoteczkę soniczną, wiesz, że ich wybór jest szeroki, więc sprawdź topowe propozycje.
Czytaj więcej
płyn do płukania jamy ustnej ranking

Płyn do płukania jamy ustnej – ranking

W skład codziennej pielęgnacji jamy ustnej oprócz szczotkowania zębów powinno też wchodzić płukanie jamy ustnej. W tym artykule wyjaśniamy między innymi, dlaczego warto stosować płyn do płukania jamy ustnej. Ranking tych preparatów pomoże ci dokonać właściwego wyboru.
Czytaj więcej
Jak pozbyć się afty w jeden dzień

Jak pozbyć się afty w jeden dzień?

Jak pozbyć się afty w jeden dzień? Niestety, tak szybko nie udało się zadziałać jeszcze nikomu! Wiemy jednak, jak przyspieszyć leczenie nieprzyjemnych zmian w jamie ustnej. Sprawdź nasze sposoby na pozbycie się aft na długi czas!
Czytaj więcej