ile kosztuje most protetyczny

Ile kosztuje most protetyczny? W jaki rodzaj mostu warto zainwestować?

Anna Wiktor
Chcesz uzupełnić brakujące zęby i zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje most protetyczny? Rozwiązanie to jest coraz lepiej oceniane przez pacjentów. Dowiedz się, czy założenie mostu będzie dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku!

Czym jest most protetyczny? To rodzaj uzupełnienia, dzięki któremu pacjent może odzyskać estetyczny wygląd i ukryć braki w uzębieniu. Most taki pozwala na odbudowę jednego, dwóch lub trzech zębów, pod warunkiem, że stomatolog może go oprzeć albo o implant, albo o naturalny ząb. Ile kosztuje most protetyczny? Sprawdź!

Wykonanie mostu protetycznego – z jakich rozwiązań możesz skorzystać jako pacjent?

Zanim sprawdzisz, ile kosztuje most protetyczny, sprawdź, co oferuje ci współczesna stomatologia. Protezy zębowe można podzielić na:

  • most adhezyjny, stosowany w przypadku pojedynczych wypełnień;
  • mosty konwencjonalne, pozwalające na stałą odbudowę większych ubytków.

Ze względu na rodzaj materiału wyróżnia się z kolei:

  • mosty ceramiczne na podbudowie metalowej;
  • mosty porcelanowe;
  • mosty pełnoceramiczne;
  • tymczasowe mosty akrylowe lub kompozytowe.

Ile kosztuje most protetyczny?

Cena mostu protetycznego zależy od kilku czynników. Każdy gabinet stomatologiczny ma swój indywidualny cennik, musisz zatem poszukać najkorzystniejszych ofert.

Ile kosztuje most protetyczny w zależności od rozmiaru?

Na koszt zabiegu wpływa ilość ubytków w jamie ustnej. Chcesz zamocować most jeden ząb? Musisz liczyć się z wydatkiem około 150 złotych. Im więcej zębów musisz zastąpić takim mostem, tym wyższa cena.

Most protetyczny – cena a rodzaj materiału

Na to, ile kosztuje most protetyczny, wpływa też rodzaj materiału, z jakiego został wykonany mostek na zęby. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są mosty kompozytowe (ok. 150170 zł za ząb). Jeśli stawiasz na trwałość i jakość, lepszym rozwiązaniem będzie porcelana. Most porcelanowy na podbudowie to wydatek ponad 1000 zł za jeden ząb, podobne ceny pojawiają się w przypadku takich rozwiązań, jak most pełnoceramiczny.

Zobacz też:
Protetyczny most na implancie zębowym – wady i zalety. Czy most protetyczny można zamocować na koronie zęba?

Most zębowy to popularny rodzaj uzupełnienia protetycznego, dzięki któremu dentysta może wszczepić nowe korony między zęby naturalne. Taki bezbolesny zabieg stomatologiczny pozwoli ci cieszyć się pięknym uśmiechem i ukryć nawet te większe braki zębowe. Jeśli zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem, skonsultuj się ze swoim dentystą i dowiedz się, ile kosztuje most protetyczny.


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
korony na zęby przed i po

Korony na zęby – przed i po zabiegu. Na jakie efekty możesz liczyć?

Następny artykuł
most protetyczny przed i po

Most protetyczny przed i po – co każdy pacjent powinien wiedzieć?

Podobne artykuły