aparat na krzywy zgryz

Aparat na krzywy zgryz – kiedy zdecydować się na jego założenie? Jakie wady zgryzu może wyleczyć aparat ortodontyczny?

Jakub Kaczmarek
Krzywy zgryz bywa nie tylko kompleksem, ale może być np. przyczyną trudności w jedzeniu czy zniekształcenia mowy. Czy rozwiązaniem może być aparat na krzywy zgryz? Zobacz koniecznie!

Problemy ze zgryzem są dość powszechne w naszym społeczeństwie. Jeśli ty również masz krzywy zgryz, to wiedz, że możesz zdecydować się na leczenie ortodontyczne, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Ortodonci mogą zaproponować kilka rodzajów aparatów. Sprawdź, jaki aparat na krzywy zgryz wybrać w swoim przypadku!

Jaki aparat na krzywy zgryz wybrać?

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z lekko krzywymi zębami, czy poważną wadą zgryzu, musisz wiedzieć, że oba te problemy najczęściej leczy się za pomocą aparatów ortodontycznych. Są one najskuteczniejszą metodą, którą zaleca się pacjentom. Istnieją właściwie dwa podstawowe rodzaje aparatów ortodontycznych:

  • aparaty stałe – składają się m.in. z zamków, do których przyczepia się łuki ortodontyczne, które mocno oddziałują na krzywe zęby. Najczęściej są one stosowane u młodzieży i osób dorosłych. Dodatkowo można je podzielić na aparaty stałe metalowe, estetyczne i lingwalne;
  • aparaty ruchome – znajdują zastosowanie przede wszystkim u dzieci. Tego rodzaju aparaty ortodontyczne nie są przymocowane na stałe do zębów i można je wyjmować na określony czas. 

Wiedz również, że aparat na krzywy zgryz zawsze dobiera specjalista ortodonta po konsultacji i wykonaniu wszelkich niezbędnych badań.

Jakie wady zgryzu leczy się za pomocą aparatów ortodontycznych?

Aparat na krzywy zgryz jest rozwiązaniem większości wad występujących u pacjentów ortodontycznych. Za jego pomocą można wyleczyć m.in.:

Dlaczego warto leczyć krzywy zgryz?
Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto leczyć wady zgryzu. Musisz wiedzieć, że nieleczone krzywe zęby mogą być przyczyną:

  • wad wymowy;
  • choroby okluzyjnej zębów;
  • dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych;
  • chorób przyzębia;
  • próchnicy;
  • częstszych urazów w jamie ustnej. 

Dowiedziałeś się już, jaki aparat na krzywy zgryz może zostać zastosowany, jeśli zmagasz się z zaburzeniami budowy łuku zębowego. Pamiętaj także, że noszenie aparatu na zęby nie jest bolesne, a daje fenomenalne efekty po pewnym czasie!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
krzywy zgryz u dziecka

Krzywy zgryz u dziecka – jakie są jego przyczyny? Sprawdź, jakie wady zgryzu u dzieci pojawiają się najczęściej!

Następny artykuł
leczenie kanałowe cena

Leczenie kanałowe – cena leczenia zębów nie taka straszna! Poznaj poszczególne pozycje cennika

Podobne artykuły