aparat damon

Czym jest aparat Damon i dlaczego zapewnia lepsze odczucia przy leczeniu zgryzu?

Jakub Kaczmarek
Tradycyjne aparaty ortodontyczne muszą być regulowane niemal co miesiąc. Jednak aparat Damon jest sprzętem pasywnym, który ma funkcję samoligaturującą. Dzięki temu efekt działania sił korekcyjnych jest mniejszy, ale stały. Przeczytaj o nim więcej!

Aby uniknąć dyskomfortu wywołanego naprawą skrzywionego zgryzu, coraz powszechniej wykorzystuje się aparat Damona. Sprawdź, dla kogo jest przeznaczony i jaka jest jego cena.

Aparat Damona – na czym polega jego skuteczność?

W porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych aparat Damona nie posiada gumek napinających, czyli ligatur. Zamiast tego zęby przesuwają się po łuku dzięki naturalnej i stałej sile. Łuk napinany jest przy pomocy zatrzasków wbudowanych w zamki. Taka budowa nie wymaga częstych regulacji i powoduje oddziaływanie jednostajnych sił na równanie skrzywionego zgryzu. Płynne przesuwanie się zębów eliminuje powstawanie siły tarcia, która jest naturalnym zjawiskiem w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.

Dlaczego aparat Damon jest ceniony przez pacjentów?

Już ponad 2 miliony osób z powodzeniem wykorzystuje aparat samoligaturujący Damon. Jego innowacyjna budowa nie tylko zapewnia jednolite siły nacisku na zęby, ale również ogranicza do minimum liczbę kontroli w gabinecie stomatologicznym. W odczuciu pacjentów działanie regulujące położenie zębów nie jest tak uciążliwe, co w przypadku tradycyjnych sprzętów. Dlatego aparat Damon jest tak ceniony w środowisku ortodontycznym i wśród leczonych osób.

Czym jest aparat Damon Clear?

Szczególnym wariantem opisywanego narzędzia korekcyjnego jest aparat Damon Clear. Jego nazwa wzięła się od niemal idealnie przezroczystych elementów mocujących, które nie rzucają się w oczy przy codziennym kontakcie. Zamki aparatu są wykonane z ceramicznych elementów, co poprawia komfort użytkowania i nie podrażnia delikatnych tkanek jamy ustnej. Zwłaszcza osoby dorosłe cenią sobie to rozwiązanie ze względu na niezwykłą estetykę.

Aparat Damon – cena poszczególnych egzemplarzy

A jak kształtuje się cena aparatu Damon? W porównaniu do tradycyjnych sprzętów jest nieco wyższa. Jednak samo leczenie jest krótsze a komfort znacznie wyższy. Kwoty za poszczególne aparaty są zależne od klinik, w których leczenie to jest dostępne. Zwykle jednak jeden łuk zębowy to koszt rozpoczynający się od 2,5 tysiąca złotych. O kilkaset złotych droższe są produkty Damon Clear. Do ogólnej kwoty konieczne jest doliczenie również wizyt kontrolnych. Ich ceny zależne są od miejsca leczenia. Wahają się od 130 do 180 zł.

Jeśli chcesz skorzystać z korekcji krzywego zgryzu, rozważ delikatny dla zębów i jamy ustnej aparat Damon.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
plomba wypadła

Dlaczego plomba wypadła ci z zęba? Jak masz zareagować i co zrobić, by do tego nie dopuścić?

Następny artykuł
aparat ceramiczny

Czym jest aparat ceramiczny i dla kogo został stworzony?

Podobne artykuły